The history of the Junior Merit

1972 G. Maund (Stockport)
1973 B. Cookson (Wharton)
1974 J. Gurney (Owley Wood)
1975 G. Cookson (Wharton)
1976 J. Gurney (Northwich)
1977 J. Gurney (Northwich)
1978 J. Latham (Altrincham)
1979 R. Crawshaw (Wilmslow)
1980 D. Wright (Warrington)
1981 D. Wright (Warrington)
1982 J. Cornes (Northwich)
1983 G. Telford (Altrincham)
1984 C. Telford (Altrincham)
1985 I. Newton (Altrincham)
1986 J. Dolan (Warrington)
1987 D. Cornes (Ellesmere Port)
1988 G. Foster (Macclesfield)
1989 M. Ogiliev (Altrincham)
1990 M. Vernon (Winsford)
1991 I. Fields (Stockton Heath)
1992 P. Jones (Chester)
1993 I. Howell (Crewe)
1994 G. Davies (Winsford)
1995 J. Mottershead (Knutsford)
1996 S. Kellett (Comberbach)
1997 G. Davies (Winsford)
1998 S. Cookson (Wharton Rec)
1999 S. Morrey (Crewe)
2000 D. Hamlett (Winsford)
2001 R. Winnington (Hartford)
2002 A. Hamann (Castle Private)
2003 L. Ryan (Ledsham Royal)
2004 A. Cornes (Beech Tree)
2005 A. Hamann (Castle Private)
2006 T. Clare (Castle Private)
2007 C. Shaw (Castle Private)
2008 C. Shaw (Castle Private)
2009 T. Clare (Winnington)
2010 J. Lightfoot (Slow & Easy)
2011 S. Smith (Great Moor)
2012 D. Roberts (Orford WM)
2013 D. Bennett (Grange Sports)
2014 B. Broadhurst (Queens Park)
2015 J. Bushell (Mere BC)
2016 J. Bushell (Mere BC)
2017 J. Bushell (Mere BC)
  

K. Illingworth (Altrincham)
GA. Nicholas (Frodsham)
B. Cookson (Wharton)
G. McGarry (Alsager)
M. Eccles (Wirral)
DB. Wright (Warrington)
J. Jackson (Altrincham)
M. Gwilliam (Stockport)
P. Littler (Runcorn)
A. Ashbrooke (Chester)
B. Jones (Chester)
I. Grant (Crewe)
K. Graham (Altrincham)
D. Cornes (Ellesmere Port)
S. Owens (Ellesmere Port)
M. Clare (Ellesmere Port)
L. Jones (Ellesmere Port)
M. Furber (Runcorn)
M. Lloyd (Bunbury)
S. Mathias (Ellesmere Port)
I. Howell (Crewe)
P. Curry (Poynton)
J. Mottershead (Knutsford)
S. Beckett (Crewe)
G. Davies (Winsford)
J. Mottershead (Lostock)
A. Kellett (Comberbach)
A. Morrison (Sale)
S. Morrey (Crewe)
J. Gurney (Moulton)
N. Hamann (Castle Private)
J. Gurney (Castle Private)
J. Hazlehust (Winnington Pk.
T. Vickers (Wharton Cons)
M. Hamann (Castle Private)
R. Sandham (Lloyd Hotel)
S. Smith (Great Moor)
J. Illidge (Slow & Easy)
D. Roberts (Orford WM)
D. Hazeldine (Shavington)
B. Morley (Orford WM)
M. Roberts (Orford WM)
D. Roberts (Orford WM)
M. Bushell (Mere BC)
M. Worden 
​M. Roberts (Orford WM)
  
  

Hyde Park.
Owley Wood.
Lostock Alkali.
Owley Wood.
Crosstown BC.
Lostock Alkali.
Lostock Alkali.
Stockport CC.
British Aluminium.
Shell, Ellesmere Port.
Crosstown BC.
 
Pochins.
BRSA, Altrincham.
Chester Catholic Club.
 
Crewe.
George Hotel, Sandbach.
Victoria Stockport.
Crosstown BC.
Victory Hall.
Victoria Holmes Chapel.
Delamere BC.
Pavillions, Runcorn.
Congleton CC.
Mottram St Andrews.
Coppenhall WMC.
Marriot House Sandbach.
Helsby S & SC.
Railway Mobberley.
Metro Sports.
Whitby BC.
Hartford T & C Club.
Poynton RBL.
Crewe BC
Stockport CC.
Freemasons, Cristleton.
Goostrey BC.
Owley Wood.
Pavillions, Runcorn.
Parkside BC.
Railway Congleton.
Coppenhall Methodist.
Crosstown BC
Helsby CSC
​Flixton CC